Kingway Voyager

Kingway Voyager vel. Leniwiec ( Lifan LF-250)

Wierna kopia motocykla Yamaha Virago, ekonomiczny, dynamiczny i elastyczny. Wszystkie części są takie same jak w japończyku, parametry regulacyjne pokrywają sie z oryginałem. Tak więc teoretycznie kazdą naprawę mozna zlecać w stacji obsługi Yamahy, a juz napewno można udać się tam po podstawowe części eksploatacyjne np. filtry czy klocki hamulcowe.

Z fabryki maszyna wychodzi jako Lifan lf-250 i dopiero konkretni dealerzy nadają im swoje nazwy. Tak więc w przypadku Kingwaya jest to Voyager, Magnusa-Eagle, Zippa-Roadstar czy Keeway-SuperShadow.

Przesiadka po Romecie Z-125 na motocykl o większej pojemnosci i innym stylu zdecydowanie pozytywnie wpłynął na moje samopoczucie. Różnica jest naprawde wielka i pomimo, ze to nadal chiński motocykl, to widać lepsze wykonanie, a silnik w układzie V nadaje mu bardzo klasycznego wyglądu.

Dla niezdecydowanych na zakup takiego pojazdu powiem, że nic sie nie odkręca, nie stuka, łożyska wytrzymują po kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, silnik nie spala więcej niż 3-3,5 L/100 km. i ma jeszcze jedną fajną zaletę nie trzeba go rozgrzewać 5 minut, tylko po odpaleniu jeszcze na ssaniu można smiało ruszać w trase.

Do minusów muszę zaliczyć słaba powłokę lakierniczą, a głównie jej położenie. Materiał nie był odpowiednio przygotowany, być może nie odtłuszczony , albo w powietrzu podczas malowania latało wiele zanieczyszczeń, ponieważ występują nierówności strupki i lekka morka.

Drugim i juz ostatnim minusem są zwierające sie styki przekaźnika rozrusznika, należy wymienić go na mocniejszy bądź tak jak u mnie, zastosować diode która swieci gdy rozrusznik pracuje, jeśli po wyłączeniu startera dioda nadal świeci trzeba jak najszybciej odciąć zasilanie i oczyścić styki.

W moim Leniwcu ( nazwa pochodzi od harakterystyki pracy silnika na wolnych obrotach biegu jałowego) poprzedni właściciel Krysz zamontował gmole i spacerówki, gniazdo zapalniczki, szybę oraz diodę informującą o pracy rozrusznika. W planach jest zamontowanie wyższej szyby i dokupienie skórzanego kufra centralnego oraz piórnika.

Silnik: 4 suw, chłodzony powietrzem

Pojemność: 249.9

Kompresja: 9.2:1

Zapłon: CDI Rozruch: Elektryczny/nożny

Max. moc: 13.9 KW/7500rpm

Max. moment obrotowy: 9.9 N.M/7000rpm

Skrzynia biegów: manualna (5 biegów)

Przednie zawieszenie: amortyzatory hydrauliczne Tylne zawieszenie: amortyzatory hydrauliczne + sprzężyny

Przednie opony: 90/90-18 Tylne opony: 130/90-15

Przedni hamulec: tarczowe Tylny hamulec: bębnowe

Długość (mm): 2230 Szerokość (mm): 760 Wysokość (mm): 1140

Rozstaw osi: 2110

Waga (Kg): 129

Zbiornik paliwa (L): 13

Max. ładowność (kg): 240

Ilość miejsc: 2

Komentowanie jest wyłączone