Burgmania W-wa-Lublin2014

Pogoda pomimo wczesno-wiosennego terminu spotkania była wysmienita, słońce, temperatura dochodziła do 20 stopni, którą jeszcze poprawiała atmosfera naszego spotkania.

Ale zacznę od początku, całe zamieszanie zainicjował Anton klubowicz forum burgmania.net. Wpadł na pomysł, żeby przed X jubileuszowym zlotem forum zrobic coś szalonego. Sztafeta skuterowa przemieszcza sie po całej polsce, do przejechania jest ponad 3000 km. Przekazujemy sobie w miejscu wcześniej ustalonym kilka fantów, a w tym księgę pamiątkową w którą wpisują się wszyscy uczestnicy wycieczki.

Start nastąpił w Warszawie, w czym poza bezposrednimi uczestnikami mógł wziąść udział każdy nie wychodząc z domu, wystarczyło włączyć program ,,Dzień Dobry TVN” w niedzielny poranek,  i oglądać na żywo start sztafety.

140 kilometrowa trasa do Lublina pomimo sporej ilości motocykli, przebiegła bardzo sprawnie.

Zameldowaliśmy sie w centrum miasta, gdzie podpisaliśmy księgę pamiątkową i koszulki w których jechaliśmy, połowa z nich ma zostać zlicytowana, a zdobyte w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na pomoc motocyklistą-ofiarą wypadków komunikacyjnych. Postanowiłem wrócić inna drogą i odłączyłem się od grupy, w Puławach przejechałem Wisłę i drogą nr. 79 przez Kozienice, Mniszew ( warto zajechać ze względu na Skansen Bojowy 1 armii Wojska Polskiego- nieoficjalnie mówi sie nawet o 20000 tysiącach ofiar poległych w tym miejscu w czasie II Wojny Światowej) oraz Górę Kalwarie, a stąd juz blisko np. do Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku i na Tężnie znajdujace się w parku miejskim w Konstancinie Jeziornie. Fajna wycieczka w towarzystwie kilkunastu motocykli jest mega przeżyciem, oby więcej takich spotkań.

 

Galeria

Komentowanie jest wyłączone